Ankara'da doğalgaz patlaması

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir binada patlama meydana geldi. Patlama sonucunda bir bölümü çöken binadan şu ana kadar 2'si çocuk toplam 5 kişi yaralı olarak çıkarıldı. Patlamanın doğalgaz sebebiyle olduğu iddia edildi.

20211118_2_50943020_70797974.jpg


Kızlarpınarı Caddesi'ndeki 114 numaralı binada meydana gelen patlama sonrası emniyet, sağlık ve itfaiye ekipleri hızla olay yerine sevk edildi.

İlk tespitlere göre doğalgaz sızıntısı nedeniyle gerçekleştiği tahmin edilen patlama sonucu binanın bir bölümü çöktü.

Arama kurtarma çalışmalarında şu ana kadar enkazdan 2'si çocuk, 1 hamile kadın olmak üzere toplam 5 kişi yaralı olarak çıkarıldı.

Yaralılar çevredeki hastanelere sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

Keçiören Belediye Başkanı'ndan açıklama

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, patlamaya ilişkin şunları söyledi:

"Bu kadar bir hasar olmaz. Doğal gaz patlaması gibi gözüküyor. Bir kat olduğu gibi çökmüş durumda, altı yaralımız var ikisi çocuk. İnşallah hayati tehlikesi olan, ölen olmaz. Binanın dörtte biri göçmüş durumda. Arama ve tarama çalışmaları yapılıyor. 60 yıllık bir bina, kentsel dönüşüm kapsamında yer alan bir bölgede yer alıyor. Zemin artı iki kattan oluşuyor. Deprem olmuş gibi çökmüş durumda."

Mansur Yavaş'tan açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş patlamaya ilişkin, “Keçiören ilçemizde bir binada meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ankara İtfaiyesi ekiplerimiz bölgedeki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Sosyal hizmetler ekiplerimiz de mağdur vatandaşlarımıza yardım için bölgede çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Ankara Valisi Şahin: bilgiler altı kişiden başka kimsenin olmadığı yönünde

Patlama sonrası bir TV kanalına açıklama yapan Ankara Valisi Vasip Şahin ise, "İlk bilgiler, altı kişiden başka kimsenin olmadığı ve LPG patlaması yönünde. Yaralılarımızdan bir çocuğumuzun durumu ağır" dedi.

Fahrettin Koca: 2'si ağır 6 kişi yaranlandı

Patlama nedeniyle Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ankara Keçiören’de bir apartmanda, kaynağı henüz bilinmeyen patlama sonucu meydana gelen göçükte ikisi ağır 6 kişi yaralanmıştır. Olay yerine 8 adet 112 ambulansı görevlendirilmiş olup yaralılar 112 ambulansları ile hastanelere nakledilmektedir. Ekiplerimizle takipteyiz" dedi.

Ankara Valisi Şahin'den yeni açıklama

Ankara Valisi Vasip Şahin: Aldığımız bilgiler kuvvetle muhtemel enkaz altında kimsenin olmadığı şeklinde. Ama bütün bunlara rağmen arkadaşlarımız detaylı araştırmayı yapıyorlar.

Fahrettin Koca: Maalesef tüm çabalara rağmen yavrularımızdan birisi kurtarılamadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara'da gerçekleşen patlamada bir çocuğun yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Koca'nın açıklaması şöyle:

Ankara Keçiören'de bir binada yaşanan patlamada 2'si ağır 6 yaralımız olduğunu belirtmiştik. Ağır yaralı olanların ikisi de çocuk. Maalesef tüm çabalara rağmen yavrularımızdan birisi kurtarılamadı. Diğer yavrumuzun durumu ise hâlâ ciddiyetini koruyor. Başımız sağ olsun.

Vali Şahin: 2 can kaybı var

Ankara Valisi Şahin, patlamada bir baba ve kızın vefat ettiğini açıkladı.Screenshot%202021-11-19%20at%2001-10-42%20Ankara%20Valisi%20Vasip%20%C5%9Eahin%2C%20Ke%C3%A7i%C3%B6ren'deki%20patlama%20sonras%C4%B1%20a%C3%A7%C4%B1klama%20yap%C4%B1yor%20Twitter.png


Fahrettin Koca: Bir kız çocuğu ve 35 yaşlarında baba hayatını kaybetti

Bakan Koca, patlamada aynı aileden bir kız çocuğu ve 35 yaşlarında bir babanın vefat ettiğini açıkladı. 5 yaşındaki erkek kardeşin ise durumunun ağır olduğunu belirtti.

Koca:

Keçiören’de meydana gelen patlamada; aynı aileden 2 yaşlarında bir kız çocuğu ve 35 yaşlarında baba hayatını kaybetti. 5 yaşlarındaki erkek kardeşin ise durumu ağır. Hamile annenin tedavisine devam ediliyor.
 

MarshaLL

Premium Üye
Premium Üye
Katılım
25 Eki 2021
Mesajlar
542
Tepki
411
Puan
296
Konum
Mars
Gayet güzel bir içerik olmuş teşekkür ederim iyi forumlar dilerim :)
 
Üst Alt