BAŞKAN GÖNÜL: ARINIP DA GELSİNLER

Göreve başladığı günden itibaren Ergene’de yapılan ve yapılacak olan projeleri anlatan Ak Parti Ergene İlçe Başkanı şu sözlere yer verdi:

“8 Eylül 2020 tarihinde göreve başladıktan sonra Ergene için neler yapabileceğimizi ana başlıklar olarak not aldık. 16 başlık oluşturduk, toplamda 8’ini tamamlamaya yaklaştık. İnşallah bunları 16’ya tamamlayacağız. Biz göreve geldiğimizde bu Gençlik Merkezinin temeli atılmıştı, biz ondan sonrasını takip etmeye başladık. Yarı olimpik yüzme havuzumuzun inşaatı devam ediyor. Buna çok amaçlı konferans salonu eklendi, yan tarafına tenis kortları eklendi. Gençlik Merkezimizin ilerisinde belediye ile anlaştığımız 33 dönümlük bir alan var. Belediye bir arsada Pazar yeri yapmak istediğini söyledi. Biz de tamam siz burayı bize verin millet bahçesi yapalım, biz de size Pazar yeri yapmak istediğiniz yeri verelim. Rasim Yüksel ile bu konuda anlaşmıştık fakat sayın başkan verdiği sözün arkasını getiremedi. Eğer bunu gerçekleştirebilirsek Gençlik Merkezinin olduğu hattı tamamen inşaat haline getireceğiz, belediye de söz verdiği gibi diğer arsada kapalı bir Pazar yeri kurmuş olacak”

Ergene Nehrinin kirliliği ve neticesinde etrafa yaydığı kötü koku hakkında konuşan Gönül, “Ergene'den geçen deremizin durumunu biliyoruz. Derin deşarjın son aşamasına geldik. Dolayısıyla 2024 ortalarına doğru Derin Deşarj projemizi bitirme planımız var. Bu bölgede bu dere kokusu sıkıntısını çeken vatandaşlarımız inşallah burada oluşacak yeşillik alanda sefasını sürsünler diye uğraşıyoruz” dedi.

FUTBOL SAHASI YAPACAĞIZ

Sağlıkspor teknik direktörü Cenk Taşkın’ın “gençlik merkezinin yapılacağı alan bizim sahamızdı, yeni bir saha istiyoruz” sözlerinin hatırlatılması üzerine Gönül şunları söyledi:

“Cumhuriyet mahallemizde meradan tahsis ettiğimiz 160 dönümlük bir alanımız var, kapsamlı bir futbol sahası inşallah oraya yapacağız.”

DEVLET HASTANESİ 50 YATAKLI OLACAK

Bir türlü hayata geçirilemeyen Ergene Devlet Hastanesi Projesi hakkında bilgi veren İbrahim Gönül “Biz göreve geldiğimizde devlet hastanesi konusu inanılmaz bir hale gelmişti. Öncelikle Meclis Başkanı Mustafa Şentop hocamıza; vekillerimiz Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel ve il başkanımız Mestan Özcan’a teşekkür ederim. Onların çabaları sonuç verdi ve ilerleme kaydettik. Devlet hastanesinin ihale süresini 23 Martta gerçekleştirmiş olduk. Geçtiğimiz günlerde, sağ olsun Cumhurbaşkanımız hastanenin ödeneğini onayladı. 22 Kasım Pazartesi günü yer teslimi yapacağız ve inşaat başlayacak” dedi. Hastanenin 50 yataklı olacağını ancak hastane kapasitesinin 110 yatak olduğunu ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gönül Ergene’ye kurulacak devlet hastanesinin, Çorlu devlet hastanesinin üzerinden de büyük bir yük alacağını söyledi.

18 AY SÜRECEK

22 Kasım günü temel atılacağını açıklayan Ak Parti ilçe başkanı bir terslik olmazsa müteahhit firmanın 18 ay sonra Devlet Hastanesini teslim edeceğini ifade etti.

HALK SAĞLIĞI MERKEZİ YENİLENİYOR

Sağlık mahallesinde bulunan ve 6 hekimin çalıştığı Halk Sağlığı Merkezinin yenileneceği müjdesini veren Gönül “bu fiziki yapısı bozulmuş olan binayı yıkacağız ve fiziki koşullarını daha iyi bir hale getirip, 8 hekimin çalışacağı modern bir Merkez haline getirmeyi planlıyoruz” dedi.

ERGENE BELEDİYESİ ADIM ATMIYOR

Gaz Dağıtım şirketi GAZDAŞ’ın Ergene’de faaliyet yürütebilmesi konusunda yoğunlaştıklarını söyleyen Gönül, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerlerde ısınma problemleri olduğunu, bu durumu vatandaşın köyden kente göçme sebeplerinden biri olarak gördüğünü ifade etti. Bu konu ile ilgili GAZDAŞ ile üç toplantı yaptıklarını dile getiren İbrahim Gönül, GAZDAŞ’ın bu mahallelerde yatırım yapmak istediğini fakat bahsedilen yerlerde imar çalışmalarının yapılmadığını, GAZDAŞ yetkililerinin ‘belediye ileride imar çalışması yapsın, biz de yatırımı gerçekleştirelim’ dediğini söyledi. Gönül “bununla ilgili belediye ile görüştük, olumlu baktılar. Belge vereceklerini söylediler. Maalesef 6 aydır bir sonuç alamıyoruz” dedi ve bütün işlemlerin tamamlandığını ancak Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in bir adım atmadığını söyledi, “topu taca atıyor, tamam halledeceğiz diyor ama sonuç alamıyoruz maalesef” ifadelerini kullandı.

Polis Karakolu, emniyet ve Jandarma binaları için de çalışmaların yapıldığını söyleyen Gönül, ilk başta projenin hızlı bitmesi için hepsinin aynı binada olmasını düşündüklerini sonrasında karakolun şehir merkezinde olmasında karar kıldıklarını dile getirdi ve çalışmalarda son aşamaya gelindiğini ifade etti.

KABAHATLİYİZ

Ergene ilçesinde yıkılan okulların tekrardan yapımı konusunda özeleştiri yapan İbrahim Gönül “pandemi sırasında bu okullarımızı hızlandırabilirdik. Dürüst olmak gerekirse bu konuda kabahatliyiz. Sağlık mahallesinde fiziki koşulları yeterli olmadığı için yıkılan okulumuzun temeli atıldı, içinde bir basket sahası yapıldı, önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişecek inşallah. Ergene İlkokulu’nun bahçesinde bir spor tesisi var. Marmaracık Ortaokulu yıkıldı ve temeli atıldı, inşaatı sürüyor. Bunlar aynı süreçte bitecekler inşallah” dedi.

ERGENE AYDINLANIYOR

“Çorlu kavşağından başlayıp Marmaracık’a kadar olan aydınlatma çalışmamız son aşamasında” diyen Gönül bir haftaya kadar ışıkların yanacağını söyledi.

ERGENE PARLAYAN BİR YILDIZ

Ergene’nin birçok konuda Çorlu’ya bağımlı olduğunun hatta vergi dairesi olarak da hala Çorlu Vergi Dairesinin kullanıldığının hatırlatılması üzerine İbrahim gönül şu ifadeleri kullandı:

“Ergene 5 OSB’si ile parlayan bir yıldız. Şu anda fark etmiyoruz ama devlet yatırımları hızla peş peşe gelecek. Bunların içinde vergi dairesi var, bahsettiğim jandarma, emniyet binası var. Devlet hastanesi için çalışmalar var. Ancak savcılık konusu biraz zor gözüküyor, gerçekçi olmak lazım. İlerde inşallah o da olacaktır fakat şu an zor, ona gelene kadar daha yapmamız gereken çok şey var.”

RASİM YÜKSEL 142 TRİLYONLUK MAL SATMIŞ

Rasim Yüksel hakkında konuşan Gönül “Sayın Rasim Yüksel daha önce mücadelesini vermemiş OSB ile alakalı. Artık mahkeme kararını vermiş şimdi feveran ediyor. Ergene ilçe olarak Çorlu’dan ayrılırken bazı arazileri Çorlu Belediyesi’ne kalmış, 7 yıl boyunca Çorlu Belediyesi bunları satmış Yüksel de hiç sesini çıkarmamış, elini öptüğü arkadaş gittikten sonra başlamış feveran etmeye. Çorlu Belediyesine yeni bir başkan gelince “benim arsalarımı Çorlu Belediyesi satıyor” diye feveran ediyor. Keşke o zamanlar bunlara göz yummasaydı. Çorlu Belediye Başkanı değişince şartlar da değişti. OSB’ler hakkında Rasim Yüksel geç kalmış, 7 yıl boyunca neredeymiş, mahkemeler devam etmiş. Velimeşe muhtarımız söyledi; Velimeşe’den 142 trilyonluk mal satmış. Yani Velimeşe’ye ne yapmış, bir gölet yaptı. Bu kadar mal sat sonra “ben burayı sattırmam” de. Satan kendisi zaten” sözlerini sarf etti.

BELEDİYEDEN HİÇ MEMNUN DEĞİLİZ

İlk dönemlerinde belediyenin bazı işler yaptığını ancak şu an hiç çalışmadığını ifade eden İbrahim Gönül “Velimeşe’de iki şehidimizin adının verildiği iki park yapılmış, su vermedikleri için parktaki ağaçlar kurumuş. Belediye şu an yaptığı projelerin bakımını yapmıyor, devamını getiremiyor. Yaptığı parklara, bahçelere bile bakamıyor” dedi.

İbrahim Gönül’e belediye meclis toplantısında OSB’deki yerlerin satışı konusunda Ak Partili meclis üyelerinin “evet” oyu vermesi sorulunca Gönül “siz yanlış biliyorsunuz ‘evet’ oyu vermediler, çekimser oy kullandılar biz toplantımızda böyle kararlaştırdık” diyerek Ak Partili meclis üyelerinin OSB’lerin satışında çekimser oy kullandığını iddia etti.

Ak Parti Ergene İlçe Başkanı Cumhuriyet ve Yeşiltepe mahallelerinde internet altyapı çalışmalarının sürdüğünü ifade etti, kablolar ile ilgili yapılan çalışmaların yüzde 40 civarında ilerlediğini söyledi.

ARINIP DA GELSİNLER

Bir dönem Rasim Yüksel’in Ak Partiye geçeceği dedikodularının dolaşması sorulduğunda İbrahim Gönül şu ifadeleri kullandı:

“Biz herkesi kucaklıyoruz, bizim kapımız herkese açık ama arınıp da gelsinler”
 
Üst Alt