FAİK ÖZTRAK’TAN ÖĞRETMELER GÜNÜ KUTLAMASI

“Gençlerimize çağın gerektirdiği bilgi ve yetenekleri kazandıracak, başka ülkelerdeki akranları kadar üretip en az onlar kadar kazanmalarını sağlayacak eğitimi sağlamadan üretimi ve refahı artırmak, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak mümkün değildir.

Yeni nesli elleriyle yoğuran öğretmenlerimiz, eğitim sistemindeki tüm sorun ve karmaşaya rağmen görevlerini hakkıyla yerine getirmeye çalışmaktadır. Öğretmenlerimiz, ekonomik güçlüklerin yanı sıra, gerek Koronavirüs salgınının getirdiği zor şartlar ve gerekse eğitimi ideolojik bir aygıt olarak gören yönetim anlayışı nedeniyle bugün büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Çalışan öğretmenlerimiz hakkını alamazken, ülkemiz bugün hala atanamayan öğretmen utancını yaşamaktadır.

Eğitim sistemimizin biriken sorunları ne kadar büyük olsa da çözüm vardır. Çözüm, eğitim politikamızın tüm taraflarla istişare halinde masaya yatırılması, sistemin Atatürk ilke ve devrimleri ışığında bilimsel temellere oturtulması, öğretmenlerimizin hem ekonomik hem de çalışma şartlarının çağdaş ülkelerdeki seviyeye çıkarılması, gençlerimizi çağın gereklerine uygun şekilde eğitecek bir sistemin yeniden inşasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Tekirdağ’ın ve ülkemizin dört bir köşesinde özveriyle görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kutsal görevlerinde tüm eğitimcilerimize başarılar diliyorum”
 

MarshaLL

Premium Üye
Premium Üye
Katılım
25 Eki 2021
Mesajlar
952
Tepki
411
Puan
296
Konum
Mars
Gayet güzel bir içerik olmuş teşekkür ederim iyi forumlar dilerim :)
 
Üst Alt