HIRSIZLAR YAKAYI ELE VERDİ

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Meram Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği Ekipleri Huzur ve Güven Şehri Konya ilkesini sağlamak için meydana gelen Faili Meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik yaptığı çalışmalarda, 3 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Meram İlçesi Köyceğiz mahallesi, Dere Mahalesi, Durunday Mahallesinde gerçekleşen 5 ayrı şuçun faillerinin yabancı uyruklu (18) M.T., (15) M.Ö. ve (14) O.S. olduğu tespit edildi. Polis Ekiplerinin yaptığı detaylı çalışmalar neticesince 3 şahıs çaldıkları malzemelerin bir kısmı ile yakalandı.

ÇALDIKLARI MALZEMELERLE YAKALANDILAR

Şahısların çalmış oldukları malzemelerin bir kısmı iki çanta içerisinde yaklaşık 20 kğ bakır kablo, 8 adet musluk, 2 adet büyük vana, su tesisat işlerinde kullanılan muhtelif malzemeler ile metal testereye Polis Ekiplerince el konuldu.

Çaldıkları musluk malzemelerinin bir kısmını 250 TL karşılığında Sahibiata Mahallesinde M. D. isimli şahsın işyerine satıldığı tespit edildi. İşyeri sahibine Konya Valiliği 2021/1 genelgesi kapsamında ikinci el eşya alım satımında düzenlemesi gereken formu düzenlemediği için idari ve adli işlem başlatıldı. Ayrıca el konulan malzemeler sahiplerine teslim edildi.

Meram İlçesinde 5 ayrı adreste hırsızlık yaptığı tespit edilen şahıslardan M.T. isimli şahıs muhafaza altına alınan malzemelerle birlikte Polis Merkezi Amirliğine, M. Ö. ve O.S. isimli şahıslar ise işlemleri yapılmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü
 
Üst Alt