İYİ Partili Durmuş Yılmaz'dan "Resmi Gazete" özrü!

Resmi Gazete'nin iyi takip edilmesi gerektiğini belirterek ekonomi yönetiminde değişiklik yapılacağını öne süren İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, sosyal medyadan özür diledi.

Yılmaz, "Bakan'ın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, “Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak” sözlerinin ardından özür diledi.

Twitter üzerinden açıklama yapan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:


"Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar Merkez Bankası yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00'den sonra yapıldığı; hafta içinde sayın Hazine ve Maliye Bakanı'nın para politikası hakkındaki duruşuna, ifadelerine, sayın Erdoğan'ın grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle Bakan'ın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim"

Yılmaz dün yaptığı konuşmada, "Ben, sizleri bu gece saat 00.00'dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirası'nın üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 00.00'dan sonra Resmi Gazete'yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum" ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Partili Durmuş Yılmaz ne demişti?

Eski Merkez Bankası başkanı ve İYİ Partili Durmuş Yılmaz, bu gece Resmi Gazete'nin takip edilmesini önerdi. Yılmaz, "bu gece bir şey olabilir" dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada bu gece saat 12.00'dan sonra Resmi Gazete'nin takip edilmesi gerektiğini söyledi.

, Twitter hesabından Yılmaz'ın sözlerini paylaştı.

İYİ Partili Durmuş Yılmaz'da Gergerlioğlu'nun tweetini alıntılayarak, Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmayı paylaştı. Yılmaz, konuşmasının bir bilgi ve duyuma dayanmadığını ve var olan "belirsizliklere" vurgu yaptığını açıkladı.

Yılmaz'ın söz konusu konuşmasında bu gece saat 12.00'da Resmi Gazete'de "bir şey olabileceğini" ve Türk Lirası'nın üzerine bir sıkıntı gelebileceği iddia ediliyor. Durmuş Yılmaz'ın Resmi Gazete'ye dikkat çektiği konuşması şöyle: "Ben sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 12.00'dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 12.00'den sonra Resmi Gazete'yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum"
 
Üst Alt