Mehmet Özhaseki'den LGBTİ yorumu: Farklı birey

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 13 Kasım 2021 tarihinde tv100'de Deniz Tural'ın sunduğu "Siyasetin Ev Hali" programına konuk oldu. Özhaseki, Deniz Tural'ın "LGBT bireyler hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna,"Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var." cevabını vermişti.

Mehmet Özhaseki, bu cevabınına ilişkin açıklama yaptı. Özhaseki, LGBTİ bireylerini "farklı bireyler" olarak tanımlayıp söylediği sözlerin farklı mecralara çekildiğini ifade etti.

Özhaseki'nin "farklı bireyler"e ilişkin açıklaması şöyle:

Bir TV kanalında yaratılıştan kaynaklanan farklı bireylerle ilgili söylemiş olduğum sözler, tamamıyla bağlamından koparılıp başka mecralara çekildi. Çok uzun süren bir röportaj yayın süresi dikkate alınarak kısaltıldığında bazen vermek istediğiniz ana mesaj kayboluyor.
Meramımın tam anlaşılması için bir kez daha açıkça sözlerimi tekrarlıyor ve sözlerimin de arkasında olduğumu ifade ediyorum;
Kainatı ve insanları Allah yaratmıştır. Yaratan hiçbir şeyi boş ve anlamsız yaratmamıştır. Yaratılan her şeyde bir hikmet vardır. İnsanoğlu için yaratılıştan gelen farklılığın ve rahatsızlığın (hünsa) kınanacak bir tarafı yoktur. Onlara saygı duymak esastır ve başımızın üstünde yeri vardır. Ancak sonradan yapılan geleneklerimize, göreneklerimize, inanç değerlerimize aykırı olarak tercihen yapılan ve aile kurumumuzu ifsat eden birtakım sapkınlıkları tasvip etmemiz asla mümkün değildir.
Konuşmamın bütününde verdiğim ve anlatmak istediğim mesaj buydu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Üst Alt