Meral Akşener- Ahmet Davutoğlu görüşmesi sona erdi

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, dün İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini açıklamıştı. Kılıçdaroğlu ile görüşen Davutoğlu, bugün Akşener ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrası iki lider açıklamalarda bulunuyor.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- Erdoğan, 'Ekonomik Kurtuluş Savaşı' tanımlamasında bulundu. Bir cumhurbaşkanının Kurtuluş Savaşı başlatacak şekilde açıklama yapılması çok ciddi sebeplere dayandığı zaman gereklidir. Sayın Cumhurbaşkanı, elinizde bütün istihbarat bilgileri var. Çıkın açıklayın; Türkiye'yi ekonomik Kurtulu Savaşı yapmak zorunda bırakanlar kimlerdir? Gereğini yapın. Kim yapıyorsa gerekli dersi verin. Milli ve yerli olduğunu iddia eden bir iktidarın döneminde; TL'nin değeri yerlerde sürünen bir hale geldi. Şu anda dolar olanlar mutlu, cebinde TL bulunduranlar kaygılı.

- Beni kaygılandıran; Türk varlıklarının ucuzlaması ve dış mihrakların bunlara çöreklenmesi. Kurtuluş Savaşı vermek gerekirse önce sizin zihniyetinize karşı vermek gerekir. Ciddi bir ödemeler dengesi krizi bizi bekliyor. 450 milyar dolar borcun olduğu ülkede yeterli döviz yoksa 70 cente muhtaç olan bir ülke olur.

- Dün akşam bazı şehirlerimizde protesto gösterileri oldu. Buradan vatandaşlarımıza da sesleniyorum; şartlar ne olursa olsun provokasyona gelmeden hukuki olarak süreçleri tamamlanmamış, kontrolsüz kitle gösterilerinden uzak durulsun. Önemli olan ülkemize güvenmektir. Türkiye sahipsiz değildir. Tepkilerinizi anayasal hak çerçevesinde kullanırken, provokasyonlardan uzak durunuz.

Akşener:

Müstemleke valisi gibi buyrun gelin derseniz, ekonomiyi yerle bir edip hiçbir plan program yapmadan odağınız seçim kazanmak olursa itibarınız kalmaz.Ayrıntılar geliyor..
 
Üst Alt