MHP ERGENE İLÇE BAŞKANI YILDIRIM ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI

MHP Ergene İlçe Başkanı Menderes Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ergene’deki çalışmalarını anlattı. İlçe teşkilatı olarak yıldır Ergene’de çok güzel çalışmalar yaptıklarını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Ergene İlçe Başkanı Menderes Yıldırım “ramazan ayında yaklaşık 1100 haneye erzak yardımı gerçekleştirdik. Mahalle temsilcilerimiz, kadın kollarımızın, gerek mahalle muhtarlarımız, gerekse mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın tespitleriyle ihtiyaç sahiplerini belirleyerek bu vatandaşlarımızı ramazan ayında ziyaret ettik. Kurban bayramında yaklaşık 250 haneye partimiz adına kurban dağıttık. 65’e yakın ihtiyaç sahibi ailenin çocuklarının bayramını kutladık. Partimizi temsil noktasında her yerde bayrağı yukarı çıkarmak adına elimizden geldiğince mücadele ettik. Nişan, düğün, asker eğlencesi gibi parti adına davet edildiğimiz her yere gitmeye çalışıyoruz” dedi.

HER ZAMAN SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ

“Ergene ilçe teşkilatı olarak ani bir erken seçime karşı hazırlıklı mısınız?” sorusuna yanıt olarak her şeye hazırlıklı olduklarını söyleyen Yıldırım şu cümleleri kullandı:

“Biz hep hazırız, iki yıldır çalışmalarımızı yarın seçim olacakmış gibi ilerletiyoruz. Bu söylediklerim ‘erken seçim olacak’ demek değildir, ancak yarın seçim varmış gibi halkımıza ulaşmaya, onlarla beraber olmaya çalışıyoruz.”

ERKEN SEÇİM YOK

Söylediklerinden yanlış bir sonuç çıkarılmaması gerektiğini dile getiren MHP Ergene İlçe Başkanı Yıldırım, MHP Genel Merkezinden erken seçim olacağına dair bir bilgi gelmediğini, bugünkü şartlarla seçimlerin 2023’ten önce gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

PAKOP YAPILMALI

MHP İlçe Başkanı Menderes Yıldırım PAKOP hakkındaki görüşlerini de açıkladı.

Özellikle Kent Konseyi nezaretinde ve Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri ile birlikte Velimeşe’deki bir otelde ÇED raporuna karşı bir toplantı gerçekleştiğini ve toplantıya MHP ilçe başkan yardımcısının da katıldığını ifade eden Yıldırım, Ergene’nin bir sanayi kenti olduğunu, tarımın çok önemli olduğunu ancak PAKOP yapılacak alanda sadece ot yetiştirildiğini söyledi. Menderes Yıldırım ‘Plastik’ dendiğinde insanların aklına naylon, pet şişe gibi materyallerin geldiğini ancak günümüzde birçok makine ve sanayi aracında plastik kullanıldığını, bunların sanayi gelişimi açısından önemli olduğunu vurguladı. “PAKOP’ un içeriğini araştırdığımızda şırıngadan serum hortumuna, arabanın tamponundan iç dizaynına kadar aklınıza gelebilecek bir sürü ürün üretebilecek firma ile karşılaştık. Bahsedilen alan tel örgüyle çevrilmiş ot zamanı sadece ot üreten bir yer. Bu şekilde ot üretilmeye devam edilecekse tabi ki sanayi yapılması taraftarıyız. Fakat ‘ben burada sulu tarım yapacağım’ diyen de varsa biz onun da yanındayız” diyerek bölgede PAKOP’a karşı olmadıklarını dile getirdi.

BELEDİYE BAŞKANI SAMİMİ DEĞİL, SİYASET YAPIYOR

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan MHP Ergene İlçe Başkanı Menderes Yıldırım, “iktidar olsaydım sattırmazdım” diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’i samimi bulmadığını ve Başkan Yüksel’in sadece siyaset yaptığını dillendirdi. Yıldırım “ortada böyle bir kanun var, OSB de kanunen hakkı olduğu için talip oldu. Samimi olan ortaya kamu yararı oluşturacak proje çıkarır ya da fabrika sahiplerine yazı yazardı. Şimdi ‘Velimeşe’nin malı elden gidiyor’ diyor. Bu siyasetten başka bir şey değil” cümlelerini kullandı. Kendisinin Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e bu konuda her zaman yanında olduğunu, Ankara’ya gidilecekse kendisine eşlik etmek istediğini söylediği halde Başkan Yüksel’in tek başına çözmeye çalıştığını aslında çözmeye de niyeti olmadığını dile getirdi.

BELEDİYEYE 100 ÜZERİNDEN 40 PUAN

Ergene’deki sorunlara değinen Yıldırım, ilçemizde şehirleşme olmadığını, vatandaşların her işini Çorlu’da gördüğünü, alışveriş için bile Çorlu’ya gittiğini iddia etti. “ Sayın Belediye Başkanımız ‘200 km yol yaptık’ diyor ama gidelim o yolları bir görelim; arabayla sokakta giderken vites atmadan dönemiyoruz” diyen Menderes Yıldırım “önemli olan onu yapmak değil, yaparken düzgün yapmak. Sosyal belediyecilik iyi güzel, ancak sadece düğüne, cenazeye gitmekle olmaz. Belediyecilik hem kafa işi, hem gönül işi, hem de zeka işi. Mahalleler arası mesafe çok uzun, belediyeye ait vasıta yok. Mahalle değiştiremiyor insanlar. Velimeşe’den Sağlık Mahallesine gelmek için Çorlu’ya gidiyoruz, oradan binip buraya geliyoruz, Çorlu’ya kazandırıyoruz. Bir AVM bile yok. Bugün bana ‘çalışmalardan memnun musunuz’ derseniz 100 üzerinden 40 puan veririm, çok da memnun değiliz. Ergene iki dönem toplamda 10 yıl kaybetti. Bugün bir şehirleşme yok; yol yok, mahalleler birbirine gidip gelemiyor. Biz Ergene’nin 10 yıl kaybettiğini ispatlamak için var gücümüzle çalışarak Ergene’yi yaşanılabilir, sosyal bir ilçe yapmak için uğraşacağız” sözlerini kullandı.
 
Üst Alt