MHP'li Sadir Durmaz: Anketlere itibar etmeyin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Samsun'da "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" Toplantısı'nda konuştu

Sadir Durmaz, yapılan anketlerde MHP'nin aldığı oy oranının sadece yarısını gösterildiğini ve manipülasyon yapıldığını öne sürdü. Durmaz, partisinin oy oranının düşüşk gösteren anket şirketlerine tepki göstererek, "Bu anketlere itibar etmeyin" dedi.

Durmaz, yapılan anketlerle ilgili ise şunları kaydetti:

"Son zamanlarda bugüne kadar hiçbir şey yapmayıp sadece algıyı yöneterek sonuç almaya çalışanların başka bir oyununa daha şahit oluyoruz. Bu da sıklıkla yayınlanan ve Milliyetçi Hareket Partisi'ni, aldığı, alacağı oyun yarısı kadar ancak gösteren anketçiler türedi. Kendilerine kamuoyu araştırma şirketi adı verilen ve her gün anket sonucu açıklayan manipülasyoncu şirketler bunlar. Bu sözde kamuoyu araştırma şirketleri hiçbir bilimsel ve uluslararası kurala uymadan, nerede nasıl yaptıkları bilinmeyen anketlerle zihinleri karıştırmak istiyorlar. Bunların da tek hedefi MHP. Dünyada Türkiye ne ise nasıl hedefe konuluyorsa Türkiye'de de hedef MHP'dir. Bu anketlere itibar etmeyin. Rahmetli Başbuğumuz da söylerdi, Sayın Genel Başkanımızdan da çok sık duyuyoruz, 'Ne zaman ki birileri sizinle uğraşmayı bırakırlarsa biliniz ki siz o gün zaten misyonunuzu kaybetmişsiniz demektir.' Herkes şunu iyi bilsin. Hiç kimse MHP'yi sandalye sayısıyla, oy oranlarıyla tartmaya, ölçmeye, değerlendirmeye kalkışmasın."
 

MarshaLL

Premium Üye
Premium Üye
Katılım
25 Eki 2021
Mesajlar
949
Tepki
411
Puan
296
Konum
Mars
Gayet güzel bir içerik olmuş teşekkür ederim iyi forumlar dilerim :)
 
Üst Alt