Müezzin Fuat Yıldırım, böbrek nakli bekliyor

Gezi Parkı eylemcilerinin Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camii'nde içki içtiği iddia edilmiş, dönemin cami müezzini Fuat Yıldırım'ın polis ifadesinde "Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” dediği ve bu yüzden "görev yerinin değiştirildiği" öne sürülmüştü.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması” programında, “Bunlar değil miydi Bezmialem Camii’nin içine bira kutularıyla giren” diyerek Gezi Parkı eylemlerinde Bezmialem Camii'nde içki içildiği iddialarını tekrarlamıştı.

Odatv'den Caner Taşpınar, "camide içki içildiği" iddialarının tekrar ortaya atılmasından sonra Fuat Yıldırım’a ulaştı.

Yıldırım'ın kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gördüğü ve organ nakli olması gerektiği öğrenildi.

Nasuh Mahruki'den Fuat Yıldırım açıklaması

AKUT'un kurucularından olan ünlü dağcı Nasuh Mahruki, Fuat Yıldırım ile birlikte olan fotoğrafını paylaşması üzerine sosyal medyada gelen sorulara yanıt verdi. Yıldırım'ın Altunizade'de bulunan Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın gözetiminde olduğunu ve böbrek nakli beklediği bilgisini verdi.

Nasuh Mahruki, Fuat Yıldırım'ın ihtiyacı olan böbrek nakli için, "B Rh+ veya 0 Rh+ kan grubundan böbrek alabilirmiş. Ne dersiniz, bunu başarabilir miyiz" ifadesi ile sosyal medyadan çağrı yaptı.

Screenshot%202021-11-18%20at%2021-07-42%20Nasuh%20Mahruki%20Twitter'da.png
 

MarshaLL

Premium Üye
Premium Üye
Katılım
25 Eki 2021
Mesajlar
820
Tepki
411
Puan
296
Konum
Mars
Gayet güzel bir içerik olmuş teşekkür ederim iyi forumlar dilerim :)
 
Üst Alt