Nevşin Mengü "Orta Sayfa" programı ile ekranlara dönüyor!

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün moderatörlüğünü üstleneceği, FOX’un yeni programı “Orta Sayfa”, 19 Kasım Cuma günü izleyiciyle buluşuyor.

Nevşin Mengü, Murat Yetkin, Çiğdem Toker ve Deniz Zeyrek'in yer alacağı tartışma programı her hafta ekranda olacak.

nev%C5%9Fin.png


“Orta Sayfa”, 19 Kasım Cuma itibarıyla her cuma saat 23.30’da canlı yayınla FOX’ta ekranlara gelecek.

FOX TV'de Doğan Şentürk, Nevşin Mengü, Çiğdem Toker, Deniz Zeyrek ve Murat Yetkin’i yer alacağı bir tartışma programı başlıyor. 'Ankara'da olanlar Ankara'da kalmayacak' sözleriyle tanıtımı yayınlanan programın ismi 'Orta Sayfa' olacak.

FOX TV'de yeni bir tartışma programı başlıyor.

Nevşin Mengü kimdir?

nev(1).png


Nevşin Mengü 2 Mayıs 1982 tarihinde Ankara'da doğdu. Türk gazeteci ve sunucu.

Nevşin Mengü ilköğrenimini Ankara'da, ortaöğrenimini Ted Ankara Kolejinde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesinde "Türkiye üzerine toplumsal incelemeler" başlıklı teziyle tamamladı. "Özgürlüklere bakış açısı" ve "kimlikleri tanıma" anlamında liberal olduğunu dile getirmiştir. Bir röportajında çocukluğundan beri vegan olduğunu söylemişti.

Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü'nün kızıdır.

Nevşin Mengü'nün iş hayatı

Televizyonculuğa 2005 yılında Kanaltürk televizyonunda başlamış ve bu kanalda Kadınlar Kulübü adlı programı sunmuştur.

Bir yıl sonra Habertürk'te muhabirliğe başlayan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine bu kanaldaki görevini bıraktı ve 1,5 yıl ajansın Tahran temsilciliğini yaptı.Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans'ta bir süre görev alan sunucu, altı ay Hürriyet gazetesinde de çalışmıştı. CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yaptı.

Mengü; Temmuz 2011'de mensubu bulunduğu medya grubu DYH'in bünyesindeki Kanal D'nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand'ın sağlık sorunları nedeniyle yayına çıkamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sundu.

İran'da muhabirlik yaptığı süreçteki gözlemlerini kaleme aldığı ilk kitabı "İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı?", Kasım 2017'de Everest Yayınları'ndan çıktı. 31 Ekim 2017 tarihinde BirGün gazetesinde yazmaya başladı. DW Türkçe Youtube kanalında her salı TSİ 21:00'de Bire Bir programını sundu. Sözcü TV Youtube kanalında program yaptı. Bir süredir YouTube'da kendi kanalını açıp haber yayını yapıyor. Trend Topic isimli bir haber podcasti de hazırlayan Nevşin Mengü yeni kurulan ve geçtiğimiz günlerde yayına başlayan İstanbul merkezli Olay TV'de Ana Haber Bültenini sunmaya başladı.
 
Üst Alt