Örgüt üyeliğinden yargılanan Dr. Şeyhmus Gökalp, beraat etti

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Diyarbakır'da tutuklu bulunan TTB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp'in beraat ettiğini bildirdi. Gökalp "terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyordu.

TTB'den, Gökalp'ın beraat etmesiyle ilgili olarak; "İyi hekimlik kazandı, Dr. Şeyhmus Gökalp beraat etti" açıklaması yapıldı.

Gökalp: Üye olduğum tek örgüt TTB

TTB'den yapılan açıklamada, "Dr. Şeyhmus Gökalp’in avukatları iddiaların asılsız ve dayanaksız olduğuna vurgu yaparak beraat talebini yineledi. Beyanların ardından mahkeme heyeti, Dr. Şeyhmus Gökalp’in beraatına hükmetti" denildi.

Gökalp, "Bir hekim olarak insanların yaşamlarını ve sağlığını öncelemek ile görevli olduğunu ve tek örgütünün TTB olduğunu" mahkemede ifade etti.

Türk Tabipleri Birliği'nden Dr. Şeyhmus Gökalp'ın beraat etmesine ilişkin açıklama şöyle:

"Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu Üyesi ve 2014-2018 dönemi Merkez Konseyi Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, asılsız ve delilsiz suçlamalarla yargılandığı ve 23 Kasım 2020’de tutuklanıp 10 Şubat 2021’de tahliye edildiği davanın karar duruşmasında beraat etti. Duruşmayı TTB Merkez Konseyi, TTB Yüksek Onur Kurulu ve TTB Etik Kurulu’nun mevcut ve geçmiş dönemlerdeki üyeleri, birçok ilden tabip odalarının başkanları ve yöneticileri ile emek ve meslek örgütlerinin temsilcileri ve milletvekilleri takip etti.

Savcının 15 yıla kadar hapis cezasını istediği Dr. Şeyhmus Gökalp, bir hekim olarak insanların yaşamlarını ve sağlığını öncelemek ile görevli olduğunu ve tek örgütünün TTB olduğunu söyleyerek beraatını istedi. Dr. Şeyhmus Gökalp’in avukatları da iddiaların asılsız ve dayanaksız olduğuna vurgu yaparak beraat talebini yineledi. Beyanların ardından mahkeme heyeti, Dr. Şeyhmus Gökalp’in beraatına hükmetti."
 

MarshaLL

Premium Üye
Premium Üye
Katılım
25 Eki 2021
Mesajlar
542
Tepki
411
Puan
296
Konum
Mars
Gayet güzel bir içerik olmuş teşekkür ederim iyi forumlar dilerim :)
 
Üst Alt