Türkiye Fırıncılar Federasyonu'ndan ekmek zammı açıklaması

Sosyal medyada ekmek fiyatlarının 4-5 lira olacağı hakkındaki çeşitli paylaşımlara ilişkin olarak Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan açıklama yaptı. Balcı, iddiaları yalanlayarak, "Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Balcı, yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Evet, ekmeğin temel girdilerinde, hissedilir bir yükseliş söz konusudur. Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğal gaz ve su fiyatları her gün değişmektedir. Ancak bu demek değildir ki; vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır"

Makul seviyelerde "güncellenecek"

İstişarelerle çözümden yana olduklarını ve bu konuda da kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Balcı, "Yaşanmakta olan bu hassas durumdan vazife çıkarmak isteyenlere karşı "dur" dememiz gerekiyor. Vatandaşımızı umutsuzluğa gark etmeyin lütfen. Dün olduğu gibi bugün de gelen fiyat artışları makul seviyelerde değerlendirilerek, güncellenecektir. Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Bu vesileyle, federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum" dedi. (DHA)

Şanlıurfalı fırıncu: Un yok

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, partililerle beraber Şanlıurfa'da dün esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında bir fırıncı esnafı un bulamadığı söyleyip isyan etmişti. Esnaf şunları söylemişti:

"Un bulamıyoruz. Sıkıntı yaşıyoruz. Bugün Un fabrikasını aradım un olmadığını ancak bana 10 gün sonra un verebileceğini söyledi."
 
Üst Alt